JAK VYBRAT SPRÁVNÉHO TRENÉRA?


Otázka, kterou by se měli zabývat zejména začátečníci, ale i pokročilejší cvičenci, pokud nevidí výsledky svojí práce. Práci trenéra mohou využít i zkušené osoby, které potřebují doplnit potřebnou motivaci či posunout Vaše hranice. Protože jak už všichni dobře víme, ty nejlepší výsledky přijdou, pokud opustíme svoji komfortní zónu.

Jak si lze, ale vybrat správného trenéra, není pouze o tom, kolik certifikátů daný člověk absolvuje. Z osobních zkušeností vím, že ne všechny školy, které nabízí certifikaci v oboru fitness trenér, kondiční trenér, apod. Vás jsou schopni naučit potřebné dovednosti a zajistit Vám informace, které uplatníte v této „branži“. Samozřejmě vždy jde i o přístup člověka a sebe rozvoj, zejména jakým způsobem si umí člověk poradit s informacemi a jak moc se chce vzdělávat. My víme, že v oblasti fitness a zdravé výživy nelze říci globálně, který přístup je nejlepší. Taky, že nikdy nebude pouze jedna jediná správná informace nebo postup, kterým se lze ubírat. Jsme si vědomi, že v tomto oboru je zapotřebí se neustále učit novým věcem a zdokonalovat svoje vzdělání a schopnosti a že ke každému je zapotřebí přistupovat individuálně.

Nejlepší možnost jakým si lze vybrat trenéra je RECENZE a DOPORUČENÍ. Recenze ať už od někoho známého, tak i recenze od klientů, kteří podstoupili služby konkrétního trenéra. I když je potřeba ke každému člověku přistupovat individuálně, můžeme se dozvědět alespoň daný přístup trenéra. Nebo v nejlepším případě vidět výsledky práce. („samozřejmě každý vidí svůj cíl někde jinde a co je pro někoho moc, je pro jiné velmi málo“, ale to už je o komunikaci mezi trenérem a „klientem“, proto vždy volíme (pokud je to možné) osobní konzultaci.

Důležitým, ale také i velmi zkreslujícím aspektem může být vzhled. Jsou mezi námi tací, kterým na vzhledu záleží. A tací, kteří vzhledu nevěnují takovou pozornost. Ale! Ruku na srdce a sami si odpovězte: Obrátili byste se na trenéra, který má víc než pár kil navíc nebo nelze určit, zda vůbec někdy cvičil?! Já teda ne! Čím lépe vypadá Váš trenér, tím větší šance je, že dosáhnete svých cílů (pokud jste teda schopni dodržovat veškeré informace potřebné k dosažení Vašeho cíle). Nemusíte se, ale bát, že pokud si vyberete trenéra/kulturistu, že stejně takové „monstrum“ z Vás udělá za pár měsíců – pokud nebudete chtít (tady už opět přicházíme k bodu, že veškeré postupy jsou laděné k Vašim cílům). A opravdu se nemusíte bát, že nad Vás položí olympijskou osu se 4-mi kotouči na každé straně s křikem „to dáš, dělej“.

Dalším bodem ke zvolení dobrého trenéra jsou zkušenosti, či délka praxe. Samozřejmě neznamená, že všichni dobří závodníci jsou i dobří trenéři, ale tady opět přicházíme k bodu – doporučení, recenze či výsledky klientů.

Co tedy brát v úvahu při výběru trenéra ve zkratce:


  • Recenze a doporučení
  • Praktické zkušenosti se sportem
  • Výsledky práce klientů + zdraví klientů
  • Samotný zájem o Vás/Vašich predispozicích/lékařských omezení, apod.
  • Vzdělání/certifikáty

Pokud chcete dobrého trenéra a třeba věříte v mé služby, neváhejte mne kontaktovat ohledně spolupráce, spolu to dáme.