Jak rychle zhubnout – I. část


Jak rychle zhubnout je asi nejčastěji položená otázka, co trenér/ři jako já, dostávám/e. Asi se budete divit, ale způsob jak dosáhnout redukce je opravdu jednoduchá záležitost a nemusíte se ani trápit jednostrannými dietami. Stačí se držet pár/tipů a pravidel. Co je, ale daleko těžší je jeho praktická část a s tím spojená naše vůle, odhodlání a především trpělivost. Víte proč většina striktních, jednostranných diet nefunguje, nebo ji zakončíte jo-jo efektem? Každá dieta sice pracuje na principu kalorického deficitu, nebo by aspoň měla, ale zpravidla je to spíše člověk/osoba, co selže. Důvod je jednoduchý – HLAVNĚ RYCHLE. Nejlépe už zítra, protože včera bylo pozdě. Aha, ale myslíte, že pokud několik let/měsíců máme špatné návyky, ať už v jídle či pohybu, lze to změnit za den, dva, týden, či měsíc? Nechtěli bychom po tom tělu příliš? Možná přes příliš? Odpověď je: Chtěli!

Co takhle změnit pohled na chtíč rychle zhubnout, a začít se zabývat způsobem jak toho dosáhneme, bez toho aniž bychom 2 měsíce trpěli na mléčném detoxu (a dalších) s následnými měsíci vystřelených kil navíc a začali se zabývat, tím co děláme špatně, vyvarovali se chyb, o kterých víme a především začali pracovat na novém, lepším, a především zdravějším já, jak po fyzické, tak psychické stránce? Přece jenom, pokud budeme spokojeni v našem těle, budeme spokojeni i uvnitř, a co je víc, než se mít rád a být se sebou spokojený? Ještě než si řekneme způsob jakým dosáhnout „vysněné“ postavy, je důležité zmínit pár podstatných informací. Každý z nás, chce za co nejkratší čas vypadat „nějak jinak“, nejlépe podle jeho ideálu nebo idolu. Ovšem ne vždy je možné vypadat stejně jako ta slečna z plakátu. Je důležité si uvědomit, že stejný kalorický příjem nebo dieta, který/ou má naše kamarádka, která hubne, nemusí fungovat na nás. Je velmi pravděpodobné, že my nemusíme dosáhnout stejných výsledků za stejnou dobu. Každý jsme originál, a tak k tomu musíme přistupovat. Někdo výsledků dosáhne dříve, někdo později. Na někoho funguje to, či ono. Jsou lidé, kteří si mohou dovolit více jídle než-li si můžeme dovolit my. Významné je si uvědomit, že to, co funguje na jiného, nemusí jisto jistě fungovat na nás. Vždy je potřeba pracovat s tím, co máme zrovna my a neukazovat na ostatní. Ano, je to nespravedlivé!

A teď k tomu pozitivnímu!


Lze dosáhnout výsledků a přitom být najezení a nemít hlad, dokonce lze mít vysoký energetický příjem a přitom hubnout. Těchto výsledků/posunů můžeme dosáhnout při konstantní práci na sobě samém, ale ve většině případů se nejedná o pár týdnů či měsíců.

Stává se, především u žen, že se dostávají s přijatou energií pod bazální metabolismus. To je důvodem, proč se lidem ze začátku nedaří hubnout, neboť jejich energetický příjem byl nastaven na nízkou hranici – z důvodu zpomalení metabolických drah – metabolismu (málo jíme nebo jíme méně než bychom měli). Tělo je adaptované na tzv. šetřící režim, podstatné je tento režim opět nastartovat vyšším příjmem kalorií než doposud. Dalším krokem je poté mírný deficit (pokud se snažíme o redukci), který po dokončení fáze redukce (u každého je jinak dlouhá) může připadat v úvahu reverzní, tedy pomalé přidávání kalorií pro dosažení vyššího množství přijaté energie při zachování výsledků při redukci. Klíčová je zde trpělivost, vůle a odhodlání. Tak že nebojte, jde to. Jen to nejde rychle, jak bychom si přáli. Trvá to, ale výsledky stojí za to! A především se jedná výsledky, které jsou udržitelné. Nejsou to výsledky na letní sezónu, ale na dobu neurčitou. Co do toho dáš, to se vrátí.


Chtěli byste zhubnout s pomocí trenéra a co nejrychleji, ozvěte se mi. Budu se těšit na spolupráci.