Cvičení doma


Na začátku bývá odhodlání a chuť začít se sebou něco dělat, ať už z jakéhokoliv popudu. A protože se většina z nás stydí, zda se ve fitku nebudou ostatní divně dívat na naše krkolomné pohyby, podíváme se na pár videí z internetu, začneme doma a zpravidla je cvičení plné chyb. Je třeba říci, že lidé ve fitku se na nováčky nedívají posměšně, naopak každý, kdo je připravený začít cvičit, zaslouží respekt. Nicméně pokud někdo přece jen chce zůstat v pohodlí domova, podívejme se na pár tipů jak na to.

Krok č. 1

Odhodlání, disciplína, motivace a rozvrh dnů a přesného času, kdy budete cvičit. Co se týče času, je třeba se pořádně zamyslet nad možnostmi, kterými disponujete, jako například: Chci cvičit ráno, odpoledne nebo večer? Musím svůj čas tréninku přizpůsobit tak, abych neovlivnila svoje blízké? Kolik času vlastně tréninku chci reálně věnovat?

Krok č. 2

Prostor. Je třeba vyčlenit místo, které bude mít dostatek světla, věřte, že se díky tomu budete cítit více plní energie. Také je třeba dbát na bezpečnostní riziko v podobě věcí, které by na vás mohly v případě cviků spadnout, nebo jste o ně mohli nechtěně zavadit. A je doporučeno postavit před sebe zrcadlo, abyste mohli sledovat stabilitu a správné držení těla.

Krok č. 3

Stanovení cílů a pro začátečníky se doporučuje trénink, který obsahuje cviky na všechny svalové partie (kliky, dřepy, výpady apod.).

Krok č. 4

Pozor na to, abyste trénink časově neošidili, ale také se může stát, že v rámci počátečního nadšení trénink přetáhnete a způsobíte si tak svalovou bolest. Ideální je začínat 15-ti až 20-ti minutovým tréninkem.

Krok č. 5

Náročnost cviků zvolte postupnou, přizpůsobenou vaší momentální kondici.

Krok č. 6

Pořiďte si základní cvičební výbavu, například jednoruční činky, podložku na cvičení, posilovací gumy apod.

Krok č. 7

A na závěr doporučujeme shlédnout on-line videa profesionálních trenérů

Možná teď ještě do fitka nemáte odvahu vejít, proto zkuste začít doma a třeba v budoucnu získáte chuť některé fitness navštívit.

Chtěli se dozvědět více a změnit svůj životní styl, ozvěte se mi. Budu se těšit na spolupráci.